2014-12-13 - CHODKOWSCY

Przejdź do treści
„To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
W serca złamane i smutne po ciuchu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru , od wielu wieków. Pod dachem
Tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku.”
Emilia Wiśniewska

Wigilijne Spotkanie

        13 grudnia 2014r. o godz.19.00 w Stowarzyszeniu Rodów Chodkowskich w Szkole Podstawowej  im. Św. Stanisława Kostki w Chodkowie Wielkim w sali gimnastycznej
spotkali się Familianci na corocznej Wigilii.
        Przed spotkaniem w kilka osób ubrało choinkę, nakryło stoły uprzednio ustawione jak co roku przez kuzynów Jerzego Załęskiego i Marka Tarkowskiego.
        Wniesiono wigilijne potrawy, było ich wiele, nie spopsób wymienić, lista z pewnością przekroczyła liczbę dwanascie. Kuzynki bardzo się postarały, przygotowały najróżniejsze postne potrawy i ciasta, a także uczestnicy wigili dostarczyli tradycyjne domowe specjały.
        Honorowy gość, zaprzyjaźniony z Rodem Chodkowskich Ksiadz  Proboszcz Dr Kszysztof Wierzchoń rozpoczął modlitwą dzielenie się opłatkiem. Nastepnie zasiedliśmy do suto zastawionych stołów. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. W takcie konsumpcji wystąpił w stroju szlacheckim kuzyn Dariusz Chodkowski z Chorzel.Ubiur  podobał bardzo familiantom, kilku panów zdeklarowało się przygotować podobne stroje na najbliższe spotkanie. Także Patrycja Chodkowska  z Chorzel odczytała piekny humorystyczny wiersz, w którym była zawarta historia rodów Chodkowskich. 
        Uroczysty wieczór był bardzo przyjemny, w którym uczestniczyło około 60 osób. Najwiecej familiantów przybyło z Chodkowa i okolic a taże z Chorzel, Płońska, Zielonki i Warszawy .
        Kuzyni łacznie z Księdzem Proboszczem wpisali się pięknie  do Ksiegi Pmiatkowej, którą prowadzi od 2000 roku, Maria Kluss zd. Chodkowska /Marcelakówna/.
                                                                           Mm 
 
Chodkowo Wielkie,13 grudnia 2014r. 
Wróć do spisu treści